Google Analytics Tracking Module

Nabíjanie DP4600e PDF Tlačiť E-mail

Korektné nabíjanie DP4600e 

Pri najnovších modeloch rádiostaníc značky Motorola, sa na nabíjanie začala používať inteligentná technológia pod názvom Impres. Batérie, ktoré podporujú túto technológiu sú označené logom Impres (obr.1,2). Ide o technológiu, ktorá ma viacero výhod, najmä predĺžiť životnosť batérie, zvýšiť počet nabíjacích cyklov a celkový manažment batérií. Pomocou manažmentu viete identifikovať (prostredníctvom programu ktorý je potrebné zakúpiť) každú jednu batériu, zistiť jej stav, poruchy, počet nabíjacích cyklov a celkový stav batérie. Je to veľká výhoda ak vlastníte veľa rádiostaníc. A teraz trošku o nevýhodách. Tieto batérie pre svoje správne fungovanie vyžadujú originálnu nabíjaciu stanicu Motorola (obr. 3, 4) s podporou Impres technológie (cena cca. 85€ rok 2021). Samozrejme batérie "dobije" každá iná nabíjacia stanica, no batéria bude mať slabší výkon a aj pri vypnutí rádiostanice sa môže po určitom čase sama vybiť. 

V rámci podpory DHZO a rozdávaní vozidiel Iveco sme narazili na tento problém. Vo vozidlách sa nachádza 6ks ručných rádiostaníc Motorola DP4600e u nás s batériami s technológiou Impres. Nabíjacie stanice sú však od iného výrobcu (K-tronic model KTC-450), ktoré samozrejme túto technológiu nepodporujú. V menu vysielačky Pomôcky- Info o stanici- Info o Baterii (obr. 5) vám stanica vypíše "Obnovte Baterii" (obr. 6) v anglickom jazyku "recondition battery" to znamená, že batéria nebola nabíjaná správne a tým pádom nebude fungovať na plný výkon. Preto ak chcete aby vám vysielačky fungovali tak ako majú, treba ich minimálne raz za tri mesiace prenabíjať pomocou originálnej nabíjačky aspoň 12 hodín. Po správnom nabití nájdete v menu vysielačky Pomôcky- Info o stanici- Info o Baterii (obr. 7,8,9,) údaje týkajúce sa konkrétnej batérie. To že batéria bola nabíjaná pomocou Impres technológie zistíte aj po zapnutí vysielačky, kde po úvodom logu nabehne na pár sekúnd aj logo Impres (obr. 7), pri nesprávnom nabíjaní sa po zapnutí vysielačky toto logo nezobrazuje.

obr. 1 

     

obr. 2

 

obr. 3

obr. 4

 

obr. 5

obr. 6

 

onr. 7

obr. 8

obr. 9 

 

 
Ulti Clocks content

Kto je online

Máme online 1 hosťa 

Štatisktiky

Počet zobrazení obsahu : 378973

DHZ Batizovce na Facebooku

Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009-2022 by Lukáš Grešo, wwww.itnavody.sk & Marián Chromek, Firma